CONCURSUL DE CULTURA GENERALA “STII SI CASTIGI”, AJUNS LA ETAPA FINALA

Luni, 20 aprilie, începând cu ora 15.00, la Centrul Cultural “Ion Vinea” va avea loc etapa finală a concursului de cultură generală “Știi și câștigi”, organizat de Consiliul Local al Tinerilor și Consiliul Local al Seniorilor, cu sprijinul Primăriei Municipiului Giurgiu și al Bibliotecii Județene I.A. Bassarabescu.
Vor participa câștigătorii desemnați în etapa pe liceu din următoarele unități școlare: Liceul Tehnologic “Ion Barbu”, Liceul Teoretic „Tudor Vianu”, Liceul Teoretic „Nicolae Cartojan”, Colegiul Național „Ion Maiorescu” și Seminarul Teologic „Teoctist Patriarhul”.
Concursul este organizat pe ani de studii, cu întrebări de cultură generală formulate ad hoc de către doctorul Cosmin Georgescu. Pentru această etapă finală vor fi acordate premii constând în cărți de la Editura pentru Sport, oferite de Biblioteca Județeană I. A. Basarabescu, dar și premii în bani oferite de Primăria Municipiului Giurgiu.
Vă invităm în număr cât mai mare să vă susțineți liceul și colegii, în sala de festivități a Casei de Cultură.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul DEZINSECTIA LA SOL IMPOTRIVA TANTARILOR SI CAPUSELOR, REPROGRAMATA PENTRU SAPTAMANA VIITOARE